Soovite häid ja varajasi pakkumisi?

Sisestage oma andmed ja saate esimeste hulgas infot tulevaste sooduspakkumiste kohta


Hoiame andmed 100% kaitstuna

Lähiaja koolitusedBänner
Bänner

E-post

Jõulureis Ahvenamaale / MOTIVATSIOONIREIS
03.12.2021 - 05.12.2021

19,711 Holiday Header Illustrations & Clip Art - iStock

JÕULUREIS AHVENAMAALE


3.-5. detsember 2021

Kui sõidate Turust natuke avamere suunas, siis peagi jõuate nagu teise maailma. Punased kaljud, lookas õunapuud, sädelevad lahesopid. Majade ja puude vahelt on vilksamisi näha merd. Kas pole Ahvenamaa idülliline? Ahvenamaa põhisaare lopsakas loodus vastandub selgelt saarestiku punastele kaljudele.
Ahvenamaa on täielikult rootsikeelne, kuid Soome koosseisu kuuluv piirkond, mille kultuuri on aastasadade jooksul mõjutanud nii Soome, Venemaa kui ka Rootsi. 6500 saarel elab kokku 27 500 ahvenamaalast.
Ahvenamaa ei ole küll suur, aga pakub väga erinevaid elamusi. Siit on lihtne leida rahu, vaikust, imelist loodust, sõbralikke inimesi ning värvikat ajalugu.

Muinasjutuline talv ja jõulude ootus Ahvenamaal on eriline, sest avatakse ajaloolised jõuluturud Jan Karlsgårdeni vabaõuhomuuseumis, merekvartalis Sjökvarteret ja Mariehamnis.

Külastame jõuluturgusid, et nautida kohalikke maitseid ja saada osa jõulumeeleolust. Kõikidel turgudel on palju müüjaid, kes pakuvad Ahvenamaa väiketootjate poolt valmistatud jõulutooteid.

Kõik huvilised saavad maitsta ja osta Ahvenamaa hõrgutisi otse tootjatelt.  Pakutake: õlut, limonaadi,  juustu, leiba ja saia ning palju muudki. Müügil on ka kohalik kaunis ja omanäoline käsitöö. Suurepärane võimalus osta jõulukingitusi.

Tulge ja tähistage advendiaja algust!

Ühendame meie omanäolise ja huvitava ekskursiooni kohalike väiketootjate ning jõuluturgude külastamisega.

Programm

1. päev

19.00 Kogunemine sadama A-terminalis. Laeva pardakaartide jagamine.

20.30 Väljub laev Tallinnast Mariehamni. Laevas saab mõnusasti aega veeta ja soovi korral süüa rikkalikku õhtusööki (lisa 39.-)

2. päev

Hommikusöök laevas (lisa 14.-)

10.00 Saabume Mariehamni.

Eriline jõuluekskursiooni algus sadamast. Ekskursioon kestab ca 5 tundi. Hiljem jääb veel soovi korral vaba aega Marienhamis veetmiseks.

Ahvenamaa ringreisil tutvume vaatamisväärsuste ja kohaliku eluga ning külastame jõuluturgusid Mariehamnis ja Jan Karlsgårdenis.

Peatume Badhusbergeti vaateplatvormil, millelt avaneb imearmas linn oma täies hiilguses.Reis viib meid ka Bomarsundi kindlusesse, mille Briti ja Prantsuse väed Krimmi sõja ajal maatasa tegid. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Bomarsund on üks oluline märk Vene Keisririigist Ahvenamaal.

Sõidame meeolukasse Amalie limonaaditehasesse, mis valmistab 12 erinevat limonaadi kohalikust toorainest ja imehead siidrit. Suu sulavad Mercedes käsitöö šokolaadid ja pralinned viivad lausa keele alla.

Külastame Stallhageni õlletehast ning sealset suurepärast kauplust, kus on võimalik teha toredaid jõulu sisseoste Ahvenamaa maitsete nautimiseks. Lühikese jalutuskäigu kaugusele jääb Smakby, kus saab nautida toitu Soome tuntud koka Michael Björklundi restoranis, samas on ka pruulikoda ja kohalikku käsitööd ning toiduaineid müüv kauplus.

Vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve.

Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega, mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseumis ekponeeritakse elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel. Vabaõhumuuseumi kõrval asuvas endises vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut, kus soovi korral on võimalik keha kinnitada.

Jan Karlsgårdeni jõuluturg on ajalooline ja kõige pikema traditsiooniga turg Ahvenamaal.

Ringsõit lõpeb Mariehamnis..

Reis on suurepärane võimalus olla oma meeskonnaga koos, koguda inspiratsiooni ja motivatsiooni!

16.00 Laev väljub Marienhamni sadamast tagasi Tallinna.

Õhtusöök laevas (lisa 39.-)

3. päev

Hommikusöök laevas (lisa 14.-)
10.45 Saabub laev Tallinna

Hind alates 29.-

Hinnad ja kajutid:
Koht B4 (aknata) kajutis 29.-
Koht A4 (aknaga) kajutis 51.-
Valikus on veel rohkemgi erinevaid kajuteid. Küsi täpsemalt!

innas sisaldub
* sõit valitud kajutis marsruudil Tallinn-Mariehamn-Tallinn
* eestikeelse giid-rühmajuhi teenused

Lisatasu eest

* Jõuluteemaline ekskursioon Ahvenamaal koos jõuluturgude külastamisega (49.-)
* tasulised sissepääsud muuseumidesse
* hommikusöök laevas 14.- (18.09)
* õhtusöök laevas 39.-
* hilisem (algus 9.30) ja rikkalikum hommikusöök laevas (22.-)

REGISTREERIMINE

Lisainformatsioon
Rävala 8, Tallinn
tel 620 7676
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
www.etreening.ee

518,012 BEST Christmas Border IMAGES, STOCK PHOTOS & VECTORS | Adobe Stock


Referentsid

  • "Koolituselt koju jõudnud, sain alles aru kui väga seda koolitust oli mulle vaja. Teema oli ainuõige, koht oli ainuõige ja treener – koolitaja oli minule ainuõige.

    Ma olen nüüd kui „Duracelli Jänes“: valmis - laetud, et jätkata maratoni( eluteel) ja äriteel. Samas sain teadmistesse kindluse, et olen õige tee valinud ning tean ,mida jätkamiseks ette võtta. Meeldis kõik : asine teemavalik, lõbusad ja meeldejäävad näited, õpetlikud vestlusringid ning põhiline selle kõige juures – ma olin oma valikute tegemisel VABA ja iseseisev.

    Kõik selle, mille materjaalselt kulutad , saad 200-250% täiega tagasi.

    Aitäh sulle,hea inimene,päikseliste päevade eest paradiisis!"

    Tiiu Oras (Visitex OÜ juhataja)